En İyi Dermatolog

En iyi dermatolog arayışındaki kişilerin yolu pek çok farklı klinik ve hastaneye düşmektedir. Dermatoloji çok geniş bir alandaki hastalık ve sorunlarla ilgilendiğinden, bazı durumlarda doktorun deneyim ve uzmanlığının hangi alanda daha fazla olduğu önem taşıyabilir.

En iyi dermatolog, sorunun kaynağını tespit ederek temelden bir çözüm arayışına giren bir uzman hekim olmalıdır. Dermatoloji alanındaki hastalık ve sorunlar zaman zaman multidisipliner yaklaşım gerektirir. Yalnızca şikayet ve belirtiler yok edilerek tedavi edilmeye çalışılırsa, altta yatabilecek başka hastalıklar göz ardı edilmiş olabilir. Bu da uzun vadede hastanın zararına olabilecek bir durumdur.

Ankara En İyi Dermatolog

En iyi dermatoloji uzmanı için araştırma yapan kişi, kendi şikayetleri üzerinde deneyimli bir hekimi seçerse tedavi sürecini iyi bir şekilde geçirebilir. Dermatoloji ya da diğer adıyla cildiye uzmanı deri hastalıkları ve cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalık ve sorunların tedavisinde uzmanlaşmış tıp doktorudur.

Dermatolojinin ilgilendiği hastalık ve sorunlardan bazıları;

 • Saçlı deri ve saç problemleri,
 • Deri ve mukozadaki tüm lezyonlar,
 • Alerjiler,
 • Sedef hastalığı,
 • Behçet hastalığı,
 • Vitiligo,
 • Kurdeşen,
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklardır.

Ayrıca bazı cilt bakımı uygulamaları ve estetik işlemler için de dermatoloji uzmanına başvurmak gerekir. Ankara için en iyi dermatolog arayışındaki kişilerin şikayetleri doğrultusunda, ayrıca doktorun deneyimini ve kliniğin teknik-teknolojik donanımını göz önüne alarak seçim yapması gerekir.

Ankara En İyi Dermatolog

Dermatoloji Uygulamaları

Dermatoloji yalnızca “cilt hastalıkları için hangi doktora gidilir” sorusunun yanıtı değildir. Pek çok hastalık ve sorun için çeşitli dermatoloji uygulama ve tedavilerine başvurulur. Bu tedavilerden en uygununa da cildiye doktoru karar vermeli, süreç boyunca tüm işlemler doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Dermatologlar pek çok uygulama ve tedavi için yetkiye ve buna uygun eğitime sahiptir. Ancak toplumda yaygın olması nedeniyle çok sık yapılan dermatoloji uygulamaları şu şekildedir;

Akne tedavisi: Akne, cilt altındaki kıl kökü veya yağ bezlerinin tıkanması sonucu, cilt yüzeyinde iltihaplı kabartılar şeklinde görülen bir cilt problemidir. Çeşitli nedenlerden oluşabilmektedir. Dermatoloji, akne ve akne izlerinin giderilmesi için çeşitli ilaç tedavileri ve cilt bakımı ve medikal uygulamalar ile sorunun çözümü hedeflenir.

Ankara En İyi Dermatolog

Alerji testleri ve alerji tedavisi: Günümüz toplumlarında alerjiler oldukça yaygın görülen bağışıklık sorunlarındandır. Alerji tespiti için yapılan testler ve alerjilerin büyük çoğunluğunun tedavisi için bir dermatoloji uzmanına başvurmak gerekir.

Ankara En İyi Dermatolog

Cilt yenileme ve gençleştirme uygulamaları: En yeni ve en iyi dermatolog uygulamalarından birisi de cilt gençleştirme ve yenilemedir. Bu uygulamalar cilt sarkmaları, iz ve lekeler, kırışıklık azaltma ve giderme gibi pek çok işlevdeki farklı tedavilerdir.

Ankara En İyi Dermatolog

Dermatoloji Muayene ve Tedavi Ücretleri

Dermatologlar çocuk dermatolojisi, cilt bakımı uygulamaları, alerji tedavileri gibi geniş bir aralıkta çeşitli muayene, test ve tedavi uygulamaları yapar. Leke tedavisi gibi birden fazla seansta uygulanan tedaviler mevcuttur. Bunun yanı sıra mikroorganizma kaynaklı sorunlar için yapılacak reçetelerle kısa sürede tedavi uygulanabilir ve hasta sağlığına tam olarak kavuşabilir. Görüldüğü üzere dermatoloji uygulamalarının standart bir işleyişi bulunmamaktadır.

Muayene ve tedavi ücretleri belirlenirken;

 • Uygulamaların nitelik ve niceliği,
 • Muayene prosedürünün gerektirdiği testler,
 • Uygulama ve tedavi için gerekli malzeme ve teknik ekipman gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Bunun yanı sıra her hastalık ve sorun kişiye özeldir, her bir vaka için yaklaşım benzer olsa da tedavi ve diğer işlemlerde değişiklikler gerekebilir.

Çeşitli cilt hastalıkları ve sorunlarınızın çözümü için Uzman Dermatolog Melek Nagehan Saniç kliniğine başvurabilir, uzman doktor eşliğinde, nezih ve güler yüzlü bir ortamda sağlık hizmetinizi güvenle alabilirsiniz.