Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama vücudun fazla yağ tabakası içeren kısımlarında meydana gelen, o bölgeye özgü olan zayıflamayı tanımlamaktadır. Alınan kilolar çoğu zaman vücudun tüm bölümlerine eşit bir şekilde yansımaz. Örneğin bir kişide yüz, kol ve bacaklar normal bir görünüme sahipken, yağ tabakasının önemli bir kısmı göbekte toplanmış olabilir.

Bölgesel zayıflama Ankara ilinde bilinirliği yüksek, popüler zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Bölgesel incelme için çeşitli egzersizlerden yararlanılabileceği gibi zayıflama cihazı seçeneği de tercih edilebilir. İlgili cihazlar zayıflaması istenen bölgeye temas ettirilerek çalışmaktadır. Yağ hücrelerini dondurup onları öldürerek çalışan yenilikçi cihazlardan küçük cihazlara kadar bu alanda kullanılan pek çok makineye rastlamak mümkündür.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Kilo alma, günümüz dünyasında sık gözlenen bir problemdir. Fazla kilolar, seviyelerine göre sınıflandırılmakta ve önemli sağlık problemlerinin görülmesine zemin oluşturmaktadır. Kilo almanın temel sebepleri arasında;

  • Hareketsiz bir yaşam
  • Gereğinden fazla gıda tüketimi
  • Dengesiz bir beslenme rejimi veya tek tip beslenme
  • Yağ ve şeker içeriği yüksek beslenme şekli

olarak sıralayabileceğimiz bazı faktörler gösterilebilir. Evde bölgesel incelme mümkün mü? Evde belli bölgeleri çalıştırarak yapılabilecek bazı egzersizlere, dengeli ve düzenli beslenmeyi de eklediğinizde bölgesel bir zayıflama mümkün olabilir. Ancak gündelik hayatın yoğunluğu ve diyet yapmanın kimi zorlukları göz önünde bulundurulduğunda zayıflama cihazları önemli ve etkili bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Bölgesel Zayıflama

Lipoliz (G5) ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel incelme amacıyla kullanılan zayıflama makinesi seçenekleri nelerdir? Yağ hücrelerini donduran ve böylece onların ölümlerine yol açan soğuk lipoliz cihazları bu alanda kullanılan etkili ve bilinen bir cihazdır. Ayrıca akustik şok dalga terapisi gibi farklı yöntemlerle çalışan cihazlar da mevcuttur. Bu cihazların yarattığı etkileyici sonuçları deneyimlemek için Melek Nagehan Saniç’in kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Bölgesel incelme, etkili cihazlar sayesinde son derece başarılı sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Böyle bir incelme hem daha sağlıklı hem de daha estetik bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Zayıflamak için spor hareketleri yapmak ve kalori kısıtlaması, kişinin tek başına atabileceği basit adımlardır. Bu adımları desteklemek ve güçlendirmek amacıyla zayıflama makineleri iyi bir yardımcı olabilir.

Peki bölgesel incelme kalıcı mı? Zayıflama sağlandıktan sonra sağlıklı beslenmeyi ve hareketli bir yaşam tarzını benimseyerek incelmenin kalıcı hale gelmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bölgesel incelme hali uzun süre korunabilir, ancak tam bir kalıcılığın sağlanması için önlem almak gerekmektedir.

Yağ ve kalori içeriği yüksek bir beslenme düzeni devam ettirildiği takdirde yeniden kilo alınabilmektedir. Bu durumda bölgesel incelme cihazlarından yeniden faydalanmanız gerekebilir. Düzenli seanslarla sürekli olarak fit bir vücuda sahip olunabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama

Üst Bölge Zayıflama Hareketleri

Karın, üst bölgede zayıflama ihtiyacı en çok hissedilen kısımlardan biridir. Göbek ve basenler, yağ birikimine ve kilo alımına son derece müsaittir. Dikkat edilmediği takdirde her iki cinsiyette de kolayca kilo alımı gözlemlenebilmektedir. Ancak anatomileri itibariyle kadınların kilo alması, belli bir ölçüde daha kolay olmaktadır.

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri nelerdir? Bölgesel incelme için ne yapmak lazım? Daha önce saydığımız yöntemlerin tamamı, ameliyata ihtiyaç olmadan gerçekleşmektedir. Diyet, bölgesel egzersizler veya zayıflama cihazları ile etkili bir zayıflama mümkün olabilmektedir. Bölgesel anlamda zayıflayarak daha çekici ve sağlıklı olmak istiyorsanız uzman bir hekimden randevu almak iyi bir başlangıç olacaktır. Sorularınız ve randevu taleplerinizi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.