Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi saç derisine enjekte edilen vitaminler, mineraller, amino asitler ve çeşitli diğer içeriklerle gerçekleştirilir. Bu sayede saçların kaybettiği canlılık geri kazandırılır, saç kökleri güçlenir ve saç uzama hızı artar. Ayrıca, kellik görünümü azalır, saçların daha dolgun ve sağlıklı görünmesi sağlanır.

Saç mezoterapisi, tek başına belirli bir dökülme seviyesindeki saçları geri döndürebilir ve bu işlem saç dökülmesini durdurabilir. Ayrıca, özellikle saç ekimi işlemi sonrasında uygulanarak, ekim sonrası sürecin hızlanmasına ve kolaylaşmasına katkı sağlar. Tedavi hem kadınlar hem de erkekler üzerinde etkili sonuçlar gösterir. Saç mezoterapisi, saç sağlığını korumak ve iyileştirmek isteyen herkes için uygun bir yöntemdir. Bu tedavi sayesinde, saçların daha güçlü, sağlıklı ve canlı görünmesi mümkün olur.

sac-mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç için yapılan mezoterapi işlemi, dökülmelerin önüne geçmek ve dökülmüş saçları geri döndürmek üzere yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem, saç derisine minik enjeksiyonlarla vitamin, mineral, amino asit ve benzeri maddelerin verilmesini içerir. Özellikle mezoterapi saç dökülmesi erken evrelerinde oldukça etkilidir. Ayrıca saç kalitesini iyileştirmek ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını teşvik etmek için kullanılır. Saç derisine direkt olarak uygulanan yöntemin aşamaları şu şekildedir;

İşlem öncesinde hekim tarafından muayene yapılır.
Saç ve saç derisi temizlenerek işleme hazırlanır.
Solüsyon, mezoterapi iğnesi ile saç derisine enjekte edilir.
Mezoterapi sonrası hasta günlük hayatına devam edebilir.

Uygulamada kullanılan solüsyon, saç derisine ve saça faydaları bilinen maddelerden hazırlanır. Bu içeriklerde kişiye özel değişiklikler yapılması mümkündür. Genellikle seanslar hâlinde planlanan mezoterapi uygulaması 18 yaşından büyük herkes için uygulanabilir. Pıhtılaşma problemi olan kişiler, alerjik bünyeye sahip olanlar ve kronik hastalığı olanlar işlemden önce hekimle görüşmelidir. Tedavi için uygun olup olmadıkları belirlendikten sonra uygulama yapılabilir.

Saç Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi, cilt altına doğrudan vitamin, mineral, amino asitler ve belirli ilaçların enjekte edilmesi prensibine dayanan bir tedavi yöntemidir. Ciltte pek çok sorun ve hastalıktan kurtulmak isteyenler tarafından Son yıllarda saç tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır.

İşlemle ilgili en sık merak edilen soru, ne kadar etkili bir yöntem olduğudur. “Saçta mezoterapi yeni saç çıkarır mı?” benzeri soruların yanıtı pek çok faktöre bağlı şekilde değişiklik göstermekle birlikte genel anlamda “evet” olarak verilebilir. Saç dökülmesine karşı yapılacak mezoterapi işlemleri, seanslar hâlinde ve düzenli uygulandığında saç çıkarır. Mevcut saçların uzama hızını ve canlılığını olumlu şekilde etkiler. Uygulamanın başarısında etkili olacak bazı faktörler şu şekildedir;

sac-mezoterapisi
  • Uygulamanın uzman bir hekim tarafından uygulanması
  • İçeriğin kişinin saç ve cilt yapısına uygun olması
  • İşlem için belirlenen seans sayısı ve aralığına uyulması

Saç Mezoterapi Yaptıranların Yorumları

Mezoterapi, cilt dokusunda yenilenme ve iyileşme vadeden enjeksiyon uygulamalarının genel adıdır. Bu işlem için mikro boyuttaki iğneler kullanılmakta ve genellikle belirli seans sayılarıyla işlemler tamamlanmaktadır. Mezoterapi saç için en sık dökülme ve seyreklik, saç kalitesinde artış amacıyla yapılır.

Saç mezoterapisi kalıcı mı? İşlem düzenli aralıklarla ve uygun şekilde yapıldığı takdirde uzun süre boyunca etkisi sürecektir. Bununla birlikte işlemin kalıcılığı çeşitli etkenlerle ilişkilidir. Özellikle saç dökülmesine neden olan etkenler ortadan kalkmadığında dökülmelerin bir süre sonra yeniden başlaması söz konusu olabilir.

Saç dökülmesi sorunu şu nedenlere bağlıysa işlemden önce ya da sonra kişinin bu sorundan uzaklaşması gereklidir. Aksi takdirde işlem verimliliği tatmin edici düzeyde olmayacaktır.

  • Çeşitli ilaçların yan etkisine bağlı saç dökülmesi yaşayanlar
  • Stresli yaşamı veya psikolojik rahatsızlıkları bulunanlar
  • Hormonal hastalıklar nedeniyle saç dökülmesi yaşayanlar

Saç için mezoterapi yaptıranların yorumları genel olarak olumludur. Saçlarda çoğalma, güçlenme ve saçsız bölgelerde iyileşme söz konusu olmaktadır. Ancak mezoterapinin etkileri sınırlıdır ve saçların büyük kısmı kayıpsa saç ekimi sonrası güçlendirici ve tedaviyi destekleyici olarak uygulanabilir. Tamamen saçsız kişiler için tek başına çözüm imkânı oldukça düşüktür.

sac-mezoterapisi

Ankara Saç Mezoterapi Merkezleri

Saçlardaki dökülme, seyrelme, saçların cansız ve mat bir görünümde olması pek çok kişinin ortak sorunudur. Mezoterapinin faydaları arasında saç dökülmesine ve diğer saçlı deri sorunlarına karşı etkili çözümler ortaya çıkarması sayılabilir.

Saçlardaki dökülme, seyrelme, saçların cansız ve mat bir görünümde olması pek çok kişinin ortak sorunudur. Mezoterapinin faydaları arasında saç dökülmesine ve diğer saçlı deri sorunlarına karşı etkili çözümler ortaya çıkarması sayılabilir.

Saç mezoterapi öncesi dökülmenin nedeni hususunda bir hekime danışmak gereklidir. Böylece dökülmeye neden olabilecek hastalık veya problemler tespit edilecek ve uygulamanın tam bir performans sağlaması mümkün olacaktır. Kullanılan ilaçlar ve kişinin mevcut hastalıkları da bu bakımdan değerlendirilmelidir.

Saç mezoterapi sonrası ise hijyen kurallarına dikkat etmek, sauna vb. sıcak uygulamalardan ilk gün kaçınmak gerekir. Alkol ve sigara gibi alışkanlıklar da işlemin etkinliğini yavaşlatabilmektedir. Ayrıca işlem sonrası kullanılacak saç bakım ve temizlik ürünlerinin hekime danışılması gerekir.

Saç mezoterapisi Ankara bölgesinde sıkça uygulanan bir işlemdir. Bu konudaki en önemli husus, işlemin bir dermatolog tarafından yapılmasıdır. Uzman Doktor Melek Nagehan Saniç kliniğine başvurarak saç ve cilt için mezoterapi uygulaması yaptırabilirsiniz. Randevu almak için, ayrıca konuyla ilgili detaylı bilgi ve saç mezoterapi fiyat bilgisi için bize başvurabilirsiniz.