Mezoterapi

Mezoterapi cildin yenilenmesi, bölgesel zayıflama, lekeler ve yara izlerinin giderilmesi, saç köklerinin uyarılması, akut ve kronik ağrıların azaltılması gibi pek çok amaç için uygulanan bir tekniktir. Birçok hastalık veya soruna karşı yardımcı bir tedavi konumundadır. 1952 yılından beri uygulanmakta ve bilinmektedir.

Mezoterapi fiyatları uygulamanın hangi amaçla ve hangi vücut bölgesi için gerçekleştirileceğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uygulamanın gerçekleştirileceği klinik veya merkezin fiyat politikaları da başka bir etkendir. Tedavinin içeriği kişisel talepler dikkate alınarak güncellenebilir. Bu işlem, derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon denilen yöntemle; hyaluronik asit, vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin tek başlarına veya bir karışım halinde uygulanması ile gerçekleştirilmektedir.

Mezoterapi Faydaları

Uygulama dünya genelinde yaşlanma karşıtı, cilt yenileyici, zayıflamaya yardımcı ve yara izi giderici etkilerinden ötürü yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu sayede hem daha sağlıklı hem de daha estetik bir vücuda sahip olunabilmektedir. İşlem, deri altındaki elastin ve kolajen gibi yapıları uyararak yarar sağlamaktadır. Uygulamanın faydaları ve kullanım alanları aşağıdaki gibi özetlenebilir.

  • Bölgesel olarak kan ve lenf dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur.
  • Yaşlanmanın etkilerini azaltabilir. Örneğin sarkık görünümün azalmasını sağlayabilir.
  • Çatlaklar, selülit, leke ve yara izi varlığında tercih edilir.
  • Kilo kaybına destek olur.
  • Saç dökülmesinin yavaşlatılmasına ve saç büyümesinin uyarılmasına katkıda bulunur.
  • Göz altı morlukları ve torbalarına iyi gelir.
  • Fibromiyalji gibi kronik ya da akut ağrıların giderilmesinde yardımcı tedavi olarak uygulanabilir.
Mezoterapi

Mezoterapi Uygulaması

İşlemin, özel durumu olan bazı kişilerde uygulanması tavsiye edilmez. Bunlar; hamileler, emziren anneler, inme geçirmiş olanlar, kanser hastaları, pıhtılaşma problemi yaşayanlar, birden çok ilaç tedavisi alan kalp hastaları şeklinde sıralanabilir.

Mezo Ne Demek?

Mezo, orta anlamına gelen bir kelimedir. Terapi ise sağlığı bozulmuş bir dokuyu/kişiyi sağlıklı duruma getirmek amacıyla yapılan işlemler bütünüdür. Mezo isminin verilmesinin sebebi, işlemin cildin orta katmanına yönelik gerçekleştirilmesidir.

Yüz, bacaklar ve saç derisi uygulamanın en çok tercih edildiği vücut bölümleri arasındadır. Tedaviden yararlanmak isteyen kullanıcıların en sık araştırdığı konulardan biri de işlem öncesi sonrası kıyaslamasıdır. Örneğin seyrek saçlı birine yönelik gerçekleştirilen işlem sonrasında, saçların durumu görsel olarak kıyaslanabilir. Aynı şey çatlak ve selülite yönelik gerçekleştirilen uygulamalar için de geçerlidir.

Uygulamadan gözle görünür sonuçlar, genellikle 2. veya 3. seanstan sonra elde edilebilir. Seanslardan önce ve sonra kan sulandırıcı etki gösteren ilaçlar alınmamalıdır. İşlemden sonra 15 saat kadar bölgeye su temas ettirilmemelidir. Aynı süre boyunca makyaj uygulamalarından da kaçınılmalıdır.

Mezoterapi

Mezopeeling ve Mezolifting

Mezopeeling, uygulamanın iğnesiz olarak gerçekleştirilen versiyonudur. İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissi oluşmaz. Mezopeeling en çok boyun, göğüs ve yüz bölgelerindeki sarkma problemi için tercih edilir. Uygulama; sıkılaştırıcı, iz/çatlak giderici, leke tedavi edici etkiler gösterebilmektedir.

Mezopeeling içeriğinde bulunan etkin karışım, ciltte herhangi bir hasar meydana getirmeden büyüme faktörlerini uyararak etkisini gösterir. Bu sayede iğne kullanmaya gerek kalmadan bölgesel olarak bir güçlenme ve canlanma sağlanabilir.

Mezlolifting ise uygulamanın yüz için özelleşmiş halidir. Güneş ışınları gibi zararlı etkenlerden ötürü meydana cilt hasarı ve yaşlanma gibi olumsuz etkileri tersine çevirmeyi amaçlar. Bu uygulama cilt yenileyici ve kırışıklık giderici etkilere sahip, doğal ve faydalı bir tekniktir. Uygulama sonrası cilt daha canlı ve dinlenmiş bir görünüme kavuşur.