Kalıcı Akne Tedavisi

Kalıcı akne tedavisi, uzun süredir geçmeyen ya da tekrarlayan, kişinin hayat kalitesini ciddi seviyede düşürebilen akneler için yapılan uygulamalardır. Kişiye uygun bir akne tedavisi planlanabilmesi için akne sorununun neden yaşandığı tespit edilmelidir.

Kalıcı akne tedavisi uygulaması için başvuruda bulunan kişi, öncelikle detaylı bir muayeneden geçmelidir. Akne oluşumuna neden olan etkenler bulunmadan kalıcı bir tedavi mümkün olamaz. Tedavi programlanırken sağlık açısından yapılacak incelemenin yanında kişinin hayat tarzı, alışkanlıkları vs. de göz önünde bulundurulmalı, yapılacak işlem ve uygulama bu doğrultuda belirlenmelidir.

Kalıcı Akne Tedavisi

En Etkili Kalıcı Akne Tedavisi

Kendiliğinden geçmeyen ya da tekrarlayan akneler, uygun tedavi metoduyla kalıcı olarak iyileştirilebilir. Bunun için belli başlı yöntemler olsa da tedavinin kişiye özel planlanması gereklidir. En etkili akne tedavi yöntemlerinin uygulanması için bir dermatoloji uzmanıyla görüşülmesi önemlidir.

Sıklıkla kullanılmakta olan bazı akne tedavi yöntemleri şu şekildedir;

Antibiyotikler: Özellikle büyük, ağrılı aknelerin tekrar etmesi, vücutta bir enfeksiyon olduğunun göstergesi olabilir. Bu durumda ağızdan alınan antibiyotiklerle aknelerin yatışması ve uygun kullanımla ortadan kalkması mümkündür.

Drenaj uygulaması: Özellikle kistleşmiş akneler için bazen cerrahi müdahale gerekebilir. Drenaj, aknenin boşaltılması için yapılan bir uygulamadır.

Retinoid tedavisi: Ağızdan ya da krem şeklinde uygulanabilen farklı formları mevcuttur. Kullanımı sırasında oldukça dikkatli olunması gereklidir. Yan etkileri ve kullanım prosedürleri açısından ciddi bir kalıcı akne tedavisi yöntemidir. Kullanmak isteyenlerin uzman bir hekim tarafından kontrol edilmesi, uygun görüldüklerinde de bu ilaçların gelişigüzel kullanılmaması önemlidir.

Kalıcı Akne Tedavisi

Fototerapi: Bu yöntem, aknelerin bir ışın yardımıyla yok edilmesini amaçlar. Etkili bir yöntemdir, ancak işlem uygulanmadan önce ve sonra uyulması gereken kurallar vardır.

Fraksiyonel lazer uygulaması: Fraksiyonel lazer tedavisi ile akneler kalıcı olarak ciltten uzaklaştırılabilir. Deri altına ulaşabilen lazer ışınları, bölgedeki akne, kızarıklık ve lekelerin yok olmasını sağlar. Şiddetli akne sorunlarında bile etkilidir.

Görüldüğü üzere akne tedavisinde birden fazla yöntem vardır. Ancak bu yöntemlerin hemen hiçbiri çok kısa sürede başarı vadetmez. Düzenli, yönergelerine uygun şekilde kullanılan, doğru seçilmiş yöntemle uygulanan akne tedavisi yüksek başarı oranlarıyla sonuç verir.

Kalıcı Akne Tedavisi

Ankara Akne Tedavisi Fiyatları

Akne tedavi uygulamaları kişinin yaşı, beslenme şekli, kronik rahatsızlıklarının varlığı gibi pek çok durumla ilişkilidir. Farklı nedenlerle oluşan akneler, özellik olarak da farklılaşır. Tedavi yöntemleri belirlenirken akne nedenleri ve oluşum biçimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı akneler yalnızca cilt problemiyken, bazıları başka bir hastalığın belirtisi olarak görülebilir.

Akne tedavisi fiyatları belirlenirken kullanılacak uygulama, seans sayısı ve sıklığı, kişinin fiziksel durumu gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Bu nedenle her vakanın maliyeti farklıdır ve muayeneden önce fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır.

Aknenin kalıcı şekilde ve etkili biçimde tedavi edilebilmesi için detaylı inceleme ve planlama yapılmalıdır. Uzman bir dermatolog gözetiminde uygulanacak tedaviler uzun vadede kişinin aknelerden kurtulmasını sağlayabilir. Siz de Uzman Dermatolog Melek Nagehan Saniç kliniğine başvurarak aknelerinizden ve akne izlerinden güvenle kurtulabilirsiniz. Tüm sorularınız için, ayrıca detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.