Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu göz altında meydana gelen torba, kararma veya morarma gibi problemleri gidermek amacıyla uygulanan etkili bir yöntemdir. Dolgu uygulaması sayesinde göz altı bölgesi, ihtiyaç duyduğu nemi ve hacmi yeniden kazanmaktadır. Dolgu içeriğinde başlıca hyaluronik asit, peptit ve antioksidan maddeler bulunmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu nedir? Göz altı morluklarını ve kırışıklıklarını giderebilen etkili bir yöntem olan ışık dolgusu, cerrahi bir uygulama değildir. Tedavide, göz çevresinde yer alan çukurların yükseltilmesi ve gelen ışığı daha iyi yansıtması amaçlanır. Hücre yenilenmesi tetiklenerek cilt tazelenir. Tedavi, uygulamadan hemen sonra kendini fark ettirir. Uygulanan dolgu malzemesi sayesinde, göz altı çukurları yükselerek yanak seviyesine gelmektedir.

Göz Altı Dolgusu Nedir?

Işık dolgusu nedir? İnsan cildi ile uyumlu, cildi besleyen ve hücre yenilenmesini uyarabilen çeşitli maddeler dolgu amacıyla kullanılmaktadır. Bunlar arasında çeşitli vitaminler, antioksidanlar, peptitler ve hyaluronik asit bulunmaktadır. Peki göz altı dolgularının faydaları nelerdir?

  • Göz altı morlukları ve kararmalarının önüne geçilebilir.
  • Hücresel yenilenme sağlanarak cilt tazelenir.
  • Göz altı bölgesinin yorgun ve yaşlı görünmesinin önüne geçilir.
  • Göz altı torbaları
  • Olumlu etkiler, uygulamadan hemen sonra gözle görülür hale gelir.
  • 1-1,5 yıl arası bir kalıcılığa sahiptir.
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı dolgusu yapılmadan önce lokal anestezi uygulanır. Anestezi etkisinin görülebilmesi için 20 dakika kadar beklenir ve dolguya geçilir. İşlem 25-40 dakika civarında sürebilir. Uygulama bitince kişi günlük yaşantısına, bekleme süresi olmaksızın dönebilir.

Dolgu içeriğindeki hyaluronik asit gibi maddeler, insan vücudu tarafından zaman içinde emilmektedir. Bu nedenle uygulamanın etkileri yaklaşık 1 ila 1,5 yıl içinde ortadan kalkmaktadır. Ancak dolgu uygulaması belli aralıklarla ömür boyu tekrarlanırsa sağladığı faydalı etki de sürekli hale gelebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyat

Göz altı dolgusu, güvenli bir estetik uygulamadır. Çünkü dolgu malzemesi içeriği insan vücuduyla uyumlu olan hyaluronik asit içermektedir. Bu nedenle bu madde, vücut tarafından emilip bölgeden uzaklaştırılabilmektedir.

Göz altı neden kararır? Kararma, özellikle de koyu ten rengine sahip insanların etkilendiği bir durumdur. Zaman içerisinde göz altı bölgesindeki pigment artışı sonucunda bu bölge daha da koyulaşabilir. Bu durum, kararma veya morarma şeklinde algılanır. Işık dolguları ile istenmeyen bu koyulaşmanın etkileri azaltılabilmektedir.

Işık dolgusu genellikle hafif ve orta dereceli göz altı problemleri için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tıbbi bir uygulamadır, hamile ve emziren kadınlar ile otoimmün hastalık problemi yaşayanlara önerilmemektedir. Dermatoloji uzmanı Dr. M. Nagehan Saniç, Ankara’daki kliniğinde, dolgu uygulamalarını son derece yüksek bir hasta memnuniyeti ile gerçekleştirmektedir. Işık dolgusu fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Işık Dolgusu Yaptıranlar

Estetik dolgular insan cildinin birçok alanında kullanılmaktadır. Burun ve dudak hattındaki çizgiler, yanaklar, elmacık kemiği bölgesi ve çene ucu gibi alanlarda dolgu uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Temel amaç, yaşlanmanın hafif ve orta seviyeli etkilerini ortadan kaldırmaktır. Peki ışık dolgusu işe yarıyor mu?

Göz altı bölgesinin hassaslığından ve dolguyu belli edebilecek bir yapıda olmasından ötürü geçmişte bu kısma dolgu uygulanmasında bazı sorunlar meydana gelebiliyordu. Işık dolgusu bu problemlere bir cevap olarak geliştirilmiştir. Dolgu malzemesi göz altına uygun olacak şekilde özelleştirilmiştir. Bu nedenle ışık dolgusu yaptıranlar genellikle yüksek düzeyde memnuniyet oranına sahip olmaktadır.

Menü