Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu göz altında meydana gelen torbalanma, kararma veya morarma gibi problemleri gidermek amacıyla uygulanan etkili bir yöntemdir. Dolgu uygulaması sayesinde göz altı bölgesi, ihtiyaç duyduğu nemi ve hacmi yeniden kazanmaktadır. Dolgu içeriğinde hyaluronik asit, peptit ve antioksidan maddeler bulunmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu nedir? Göz altı morluklarını, kırışıklıklarını vb. giderebilen etkili bir yöntem olan ışık dolgusu, cerrahi bir uygulama değildir. Tedavide, göz çevresinde yer alan çukurların yükseltilmesi ve gelen ışığı daha iyi yansıtması amaçlanır. Hücre yenilenmesi tetiklenerek cilt tazelenir. Uygulanan dolgu malzemesi sayesinde, göz altı çukurları yükselerek yanak seviyesine gelmektedir.

Göz Altı Dolgusu Nedir?

Işık dolgusu nedir? İnsan cildi ile uyumlu, cildi besleyen ve hücre yenilenmesini uyarabilen çeşitli maddeler dolgu amacıyla kullanılmaktadır. Bunlar arasında çeşitli vitaminler, antioksidanlar, peptitler ve hyaluronik asit bulunmaktadır.

İşlem bir ila bir buçuk yıl kadar kalıcı olmaktadır. Ardından işlemin yenilenmesinde bir sakınca yoktur. Olumlu etkiler, uygulamadan hemen sonra gözle görülür hale gelir.

  • Göz altı dolgusu yapılmadan önce lokal anestezi uygulanır.
  • Anestezi etkisinin görülebilmesi için 20 dakika kadar beklenir.
  • Yarım saat ila kırk beş dakika arasında, dolgu işlemi tamamlanır.
  • Uygulamanın ardından kişi günlük yaşamına dönebilir.
goz-alti-isik-dolgusu

Göz altı dokusunun esnek, parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması bu uygulama ile mümkün olabilmektedir. Dolgu içeriğindeki hyaluronik asit gibi maddeler, insan vücudunda zaman içinde çözünmektedir. Bu nedenle uygulamanın etkileri birkaç sene boyunca sürecektir. Ancak dolgu uygulaması belli aralıklarla ömür boyu tekrarlanırsa sağladığı faydalı etki de sürekli hale gelebilir.

Işık Dolgusu Yaptıranlar

Estetik dolgular insan cildinin birçok alanında kullanılmaktadır. Burun ve dudak hattındaki çizgiler, yanaklar, elmacık kemiği bölgesi ve çene ucu gibi alanlarda dolgu uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Temel amaç, yaşlanmanın hafif ve orta seviyeli etkilerini ortadan kaldırmaktır. Peki ışık dolgusu işe yarıyor mu?

Göz altı bölgesinin hassaslığından ve dolguyu belli edebilecek bir yapıda olmasından ötürü geçmişte bu kısma dolgu uygulanmasında bazı sorunlar meydana gelebiliyordu. Işık dolgusu bu problemlere bir cevap olarak geliştirilmiştir. Dolgu malzemesi göz altına uygun olacak şekilde özelleştirilmiştir. Bu nedenle ışık dolgusu yaptıranlar genellikle yüksek düzeyde memnuniyet oranına sahip olmaktadır.

Işık Dolgusu Faydaları
Göz altı morlukları ortadan kalkar. Hücresel yenilenme sağlanarak cilt tazelenir.
Göz altlarındaki yorgun görünüm engellenir. Göz altı torbaları ve şişlik görünümü ortadan kaldırılır.
Göz altı kararmaları iyileştirilir. Pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde edilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyat

Göz altı dolgusu, güvenli bir estetik uygulamadır. Çünkü dolgu malzemesi içeriği insan vücuduyla uyumlu olan hyaluronik asit içermektedir. Bu nedenle bu madde, vücut tarafından emilip bölgeden uzaklaştırılabilmektedir.

Göz altı neden kararır? Kararma, özellikle de koyu ten rengine sahip insanların etkilendiği bir durumdur. Zaman içerisinde göz altı bölgesindeki pigment artışı sonucunda bu bölge daha da koyulaşabilir. Bu durum, kararma veya morarma şeklinde algılanır. Işık dolguları ile istenmeyen bu koyulaşmanın etkileri azaltılabilmektedir.

Işık dolgusu genellikle hafif ve orta dereceli göz altı problemleri için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tıbbi bir uygulamadır, hamile ve emziren kadınlar ile otoimmün hastalık problemi yaşayanlara önerilmemektedir. Dermatoloji uzmanı Dr. Melek Nagehan Saniç, Ankara’daki kliniğinde, dolgu uygulamalarını son derece yüksek bir hasta memnuniyeti ile gerçekleştirmektedir. Işık dolgusu fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

goz-alti-isik-dolgusu