Dermatoloji Uzmanı Ankara

Dermatoloji uzmanı Ankara bölgesinde rahatlıkla bulunabilen cilt hastalıkları ve zührevi hastalıklar hekimleridir. Deri hastalıkları için, kaşıntı ve kepek gibi sorunlarda, akne problemlerinin tedavisi için dermatologlara başvurulabilir.

Dermatoloji uzmanı Ankara hekimleri, cilt hastalıklarının tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış kişilerdir. Bunun yanı sıra alerji testleri, vücut benlerinin analizi, lazer cihazlarının kullanıldığı uygulamalar, çeşitli cilt bakım işlemleri de dermatologlar tarafından yapılır. İnsan vücudunun iskelet sisteminden sonra en geniş organı olan deriyle ilgilendiklerinden, pek çok hastalıkla ilgili uzmanlıkları vardır.

Dermatoloji Uzmanı Ankara Fiyatları

Oldukça geniş bir aralıktaki pek çok hastalık ve sorun dermatoloji alanına girmektedir. Çeşitli sorunlar için farklı tedavi seçenekleri söz konusudur. Saç dökülmesi problemi için saç ekim işlemine gerek duyulabilir, akne sorunları ise genellikle medikal ürünler yardımıyla ortadan kalkmaktadır.

Bazı problemlerin çözümünde dermatoloji uzmanları yetersiz kalabilir. Çünkü bazı deri problemlerinin altta yatan başka nedenleri olabilir ve deri problemi yalnızca bir semptom olabilir. Bu noktada, ilgili bölgede oluşan belirtiler yok edilebilmekle birlikte ana sorunun da çözülmesi gerekir. Deneyimli bir dermatolog, gerekli yönlendirmeleri yaparak kişinin ilgili birimde hastalığının tanı ve tedavisini sağlamalıdır.

Dermatoloji uzmanı fiyatları, bu nedenle net olarak belirlenemez. Problemin çözümü için birden fazla yönteme başvurmak gerekebilir, lazer cihazları ya da kriyoterapi gibi uygulamalar yapılması gerekebilir. Bu işlemler de tedavi maliyetini yükseltmektedir. Yalnızca ilaçla tedavinin ya da altta yatan sorunun çözümü için başka bir birime yönlendirmenin yeterli olduğu durumlar da vardır.

Dermatoloji Uzmanı Ankara

Dermatoloji Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Cildiye olarak da bilinen dermatoloji, tüm deri hastalıklarıyla ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların tanı ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalıdır. Hekim adayları, tıp eğitiminin ardından bu alandaki uzmanlık için belirli bir süre eğitim görerek uzmanlık alır ve dermatolog olurlar. Bu alandaki uzmanlar yalnızca cilt hastalıkları ve zührevi hastalıklarla değil, cildin güzel ve sağlıklı görünmesine dair işlemlerle de ilgilenirler.

Tanı ve tedavisi için dermatoloji uzmanlarına başvurulması gereken başlıca hastalık ve sorunlar şu şekilde sıralanabilir;

Dermatoloji Uzmanı Ankara
 • Deri hastalıkları (sedef, vitiligo, akne, egzama, siğil ve benler)
 • Enfeksiyonlar (selülit, impetigo, mantar enfeksiyonları vs.)
 • Behçet hastalığı
 • Oral hastalıklar (aft, ağız içi yara ve apseleri)
 • Tırnak hastalıkları (tırnak batması, tırnak mantarı, tırnaktaki şekil bozuklukları)
 • Saç ve saçlı deri hastalıkları (saç dökülmesi, bitler, kepeklenme, saçkıran hastalığı)
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (genital siğiller, sifiliz, bel soğukluğu (gonore))
 • Cilt kanserleri

Ciltte sıra dışı bir ben oluşumu, kaşıntı, alerji şüphesi oluşturan durumlar söz konusu olduğunda hızlı biçimde bir dermatoloji uzmanıyla görüşmek gereklidir. Bazı durumlarda erken teşhis, tedavinin süresini ve hastalığın durumunu oldukça önemli şekilde etkileyebilmektedir. Bununla birlikte basit görünen şikayetler başka bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Bunlarla ilgili olarak aksiyon alınması, uzun süren basit şikayetlerin hafife alınmaması ileride oluşabilecek önemli sorunları engeller.

Dermatoloji Uzmanları Hangi Kozmetik İşlemleri Yapabilir?

Dermatologlar yalnızca derideki hastalık ve semptomlarla ilgilenmez. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için dermatologlara başvuru yapılabilir. Kozmetik açıdan rahatsız edici olan ben ve siğillerin ortadan kaldırılması dermatoloji hekimlerinin uzmanlık alanlarındandır. Dermatologlar saç ekiminde ve cilt bakımında da yetkilidir.

Bir dermatoloji uzmanı Ankara bölgesinde deri hastalıkları ve zührevi hastalıkların tanı ve tedavisi dışında şu işlemleri yapabilir;

Dermatoloji Uzmanı Ankara

Cilt bakımı

 • Leke tedavisi,
 • Mezolifting (çeşitli nemlendirici, amino asit ve vitaminlerin cilt altına enjeksiyonuyla yapılan canlandırıcı bakım),
 • PRP (iyileşmeyi hızlandırmak ve cildin daha iyi görünmesini sağlamak amacıyla yapılan enjeksiyonlar),
 • Cildin temizlik ve bakımını sağlayan temizleme, soyma işlemleri dermatologlar tarafından yapılabilen cilt bakımı uygulamalarıdır.

İstenmeyen tüy çözümleri

Lazer epilasyon cihazları ve iğneli epilasyon ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Deride ciddi yan etkilere neden olabilen lazer epilasyon cihazlarının bir dermatolog tarafından kullanılması gerekir.

Ben ve dövme silme

Cildimizdeki bazı benler, herhangi bir hastalıkla ilişkilenmeseler de görünüm olarak rahatsızlık verebilirler. Bu durumda bir dermatoloji uzmanı, ilgili benin alınması için çeşitli işlemler uygulayabilir.

 • Et beni gibi bir oluşum için dondurma işlemi,
 • Bölgeyi kazıyarak benin ortadan kaldırılması,
 • Lazer uygulamaları ile benin silinmesi işlemleri yaygın olarak kullanılan yöntemlerdir.

Dövmeler de yapıldığı anda çok beğenilse ya da çok istenilerek yaptırılsa da zamanla anlamını yitirebilir. Kişiye güzel gelmeyebilir ya da sosyal hayatını olumsuz etkileyebilir. Bu durumlarda genellikle lazer cihazları ile dövmeler silinebilmektedir.

Uzman Doktor Melek Nagehan Saniç’e başvurarak, dermatoloji alanına dahil pek çok hastalık ve sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca tüm cilt sorunlarınızın çözümü ve dermokozmetik işlemlerle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.