Ankara Dermatoloji

Ankara dermatoloji hekimleri akne, egzama, sedef gibi cilt hastalıkları ve pek çok güzellik uygulamasını yapabilmektedir. Özellikle cilt sağlığı konusunda önem verenler için Ankara, kaliteli ve güvenilir hizmet arayışında tercih edilen bir noktadır.

Ankara dermatoloji alanında kapsamlı tanı ve tedavi yöntemleriyle donatılmış kliniklere sahiptir. Bu klinikler genel olarak hastaların cilt problemlerini en etkili şekilde çözme hedefi güder. Bu merkezlerde çoğunlukla ameliyatsız estetik uygulamaları, çeşitli fiziksel şikayetleri ortadan kaldıran uygulamalar yer alır. Bununla birlikte, temelde dermatoloji cildin her bölgesindeki sorun için tedavi seçeneği barındırmaktadır.

Ankara cildiye ya da dermatoloji hekimleri tarafından uygulanan yaygın bazı tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Mezoterapi: Cilt lekesi tedavisi, saç dökülmesinin durdurulması ve saçların artırılması gibi pek çok işlem için kullanılabilir.

Fototerapi: Psoriasis, vitiligo, egzama gibi bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Işık, cildi düzeltebilir ve iltihabı azaltabilir.

Lazer tedavileri: Cilt yenileme, leke tedavisi, kılcal damarların giderilmesi ve dövme silme gibi çeşitli estetik ve medikal durumlar için kullanılır.

Kriyoterapi: Sıvı azot kullanılarak cilt lezyonlarını dondurma işlemidir. Siğiller, bazı benler ve aktinik keratozlar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Topikal tedaviler: Akne, egzama, psoriasis gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan kremler, merhemler ve losyonlardır.

Oral ve enjekte edilebilir ilaçlar: Antibiyotikler, antifungal ilaçlar, antihistaminler ve immunosupresif ilaçlar gibi sistemik tedavilerdir.

ankara-dermatoloji-002

Dermatoloji Ankara

Ankara dermatoloji alanında öne çıkan şehirlerden biridir ve Ankara cildiye klinikleri, cilt sağlığını korumak ve iyileştirmek için geniş bir tedavi yelpazesi sunar. Cilt sağlığı, genel sağlığın önemli bir göstergesidir. Ankara en iyi dermatolog uzmanları, her hastanın ihtiyaçlarına özel tedaviler uygulayarak bu alandaki başarılarını sürdürmektedir.

Ankara’da en iyi cildiye doktoru arayışındayken dikkate alınması gereken önemli noktalar şunlardır:

 • Güncel tedavi yöntemlerine hakimiyet,
 • Hastaya özel tedavi planlaması,
 • Tedavinin etkinliği ve hasta memnuniyeti,
 • Hekimin hasta ile iletişimi,
 • Ek olarak aldığı sertifika ve eğitimler.

Dermatoloji ya da cildiye, pek çok etkene bağlı olarak farklı tedavi yöntemlerini bünyesinde barındırır. Ankara cildiye doktorları her hastanın benzersiz cilt durumunu dikkate alarak, en uygun tedavi yöntemini belirlemelidir. Dermatolog başvurusu yapan kişiler için uygulanacak tedaviyi belirleyecek bazı durumlar şunlardır:

 • Hastanın daha önce yaşadığı sağlık sorunları, alerjileri, geçmişteki tedavileri ve kullanılan ilaçlar önemli bilgiler sunar.
 • Akne, egzama gibi cilt hastalıkları özel tedavi yöntemleri gerektirir. Hastalığın şiddeti, tedavinin türünü belirlemede önemli bir faktördür.
 • Bazı cilt durumları yaş ve cinsiyete göre farklı tedavi yöntemleri gerektirebilir. Aynı hastalık farklı yaşlarda farklı tedavi edilebilir.

Ankara Dermatoloji Klinikleri

Ankara’da en iyi cildiye doktoru devlet hastanesi ve özel sektörde yer alan uzmanlar, dermatolojik sorun ve hastalıkların teşhis ve tedavi yöntemleri uygular. Hastalar, şehir genelindeki Ankara dermatolog önerisi üzerine en uygun tedaviyi bulabilirler.

Dermatoloji bünyesinde pek çok estetik ve güzellik işlemi de yer almaktadır. Ankara cildiye hastaneleri ve klinikleri tarafından verilebilen estetik ve güzellik uygulamaları arasında şunlar bulunabilir:

 • Botoks işlemleri,
 • Dolgu uygulamaları,
 • Lazer epilasyon,
 • Mezoterapi,
 • Fraksiyonel lazer vb.

Her yaş ve durumdaki hasta farklı işlem ve tedavilere ihtiyaç duyabilir. Bunun yanı sıra her yaş aralığında ortaya çıkabilen sorunların oranı da farklıdır. Bu nedenle çocukların dermatolojik sorunları için pediatrik dermatoloji Ankara alanında deneyimli bir hekime başvurmak gerekebilir.

Bazı yan hastalıkların sonucunda, kişide dermatolojik sorunlar ortaya çıkması da mümkündür. Bu durumlarda yine başka alanlardaki hekimler, hastaları dermatolojiye yönlendirebilir. Ankara dermatolog hekimler geniş bir alandaki pek çok sorun ve işlemde yetkilidir.

Ankara Dermatoloji Uzmanı Dr. Melek Nagehan Saniç, bu alandaki pek çok tedaviyle estetik işlemi kliniğinde uygulamaktadır. Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.