Ankara Dermatoloji Tavsiye

Ankara dermatoloji tavsiye alınırken hekimin deneyimi, kliniğin teknik donanımı ve konumu göz önünde bulundurulmalıdır. Ankara büyük bir şehirdir ve ulaşım kimi zaman problem oluşturabilir. Ayrıca dermatolojik sorunlar başka hastalıkların belirtisi olabilir ve zaman zaman farklı alanlarla ortak çalışma yürütülmesi gerekebilir.

Ankara dermatoloji tavsiye isteyenler için fazlaca seçenek mevcuttur. Hastanın tanı ve tedavisinin daha hızlı ve konforlu şekilde ilerleyebilmesinde klinikteki ekipmanların önemli etkisi vardır. Ayrıca başvuru yapılacak hekimin mevcut şikâyet ve hastalıklardaki deneyimi de eğitimi kadar önemlidir. Cildimiz bedenimizdeki en büyük organdır. Vücudumuzu saran cildimiz çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığında, alarm durumuna geçebilir. Cildin uyarıları dikkate alınmalı ve gerektiğinde uzman bir dermatoloğa danışılmalıdır.

Dermatolog Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Cilt ve mukozadaki tüm hastalıklar, ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklar dermatolojinin çalışma alanlarındandır. Bu doğrultuda, büyük bir hastalık ve problem listesinin dermatologlar tarafından teşhis ve tedavi edilebileceğini söylemek yanlış olmaz çünkü cilt, insan bedeninin en geniş organıdır. Üstelik yapısı nedeniyle çevresel faktörlerden, iç hastalıklardan, beslenme ve hayat şeklinden oldukça hızlı şekilde etkilenmektedir.

Dermatoloji ya da diğer adıyla cildiye doktoru tarafından tanı ve tedavi edilen başlıca hastalık ve sorunlar şu şekildedir;

 • Akneler,
 • Egzama,
 • Cilt benleri,
 • Atopik dermatit,
 • Cilt benleri,
 • Cilt kanseri,
 • Kurdeşen (ürtiker)
 • Siğil,
 • Tırnak hastalıkları,
 • Sedef ve benzeri hastalıklar.
Ankara Dermatoloji Tavsiye

Bu hastalıkların tedavisinde kullanılabilen çeşitli teknolojiler, ekipmanlar, ilaç ve kremler mevcuttur. Dermatolojide uygulanan bazı tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

Fraksiyonel lazer: Cilt üzerinde mikroskobik büyüklükte hasarlı dokular açarak, sağlıklı dokuların bu bölgeyi iyileştirmesi ve cilt yenilenmesi, leke ve benlerden kurtulma, akne ve akne izi tedavisinde kullanılır.

Fototerapi: Işık tedavisi olarak da bilinmektedir. Sedef, egzama gibi hastalıkların ve deri lenfomalarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Kriyoterapi: Dondurma işlemi olarak da bilinir. Dokuda soğuk hasarı oluşturma şeklinde uygulanır.

 • Güneş lekeleri,
 • İyi huylu hücre büyümeleri,
 • Tırnak batması,
 • Ben tedavisi,
 • Siğil tedavisi için sıklıkla bu yöntemle tedavi edilebilmektedir.
Ankara Dermatoloji Tavsiye

Bu yöntemler sıklıkla kullanılmaktadır, ancak başka pek çok tedavi yöntemi de mevcuttur. Teknolojik ekipmanlarla yapılan tedavi uygulamalarının yanı sıra ilaçla tedavi yöntemleri de kullanmaktadır.

Dermatologlar yalnızca tedavi değil, güzellik ve bakım uygulamaları, lazerle istenmeyen tüylerden kurtulma gibi işlemler de yapabilmektedir. Botoks, dolgu ve lazer epilasyon gibi uygulamalar yetkili olmayan kişiler tarafından uygulandığında ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Tüm bu işlemler için de eğer Ankara’da yaşıyorsanız Ankara dermatoloji tavsiye araştırmaları yapılırsa, oluşabilecek riskler en az seviyeye düşürülebilir.

İstanbul ve Ankara Dermatoloji Tavsiye

Cildinde tanımlayamadığı yeni bir oluşum gören, ya da çeşitli kaşıntı, kızarıklarından şikâyet eden herkesin dermatolojik muayene olması gerekir. Basit gibi görünen bazı şikayetlerin nedeni tespit edilmediği ve tedaviye başlanmadığı takdirde önemli ve daha büyük sorunlara yol açabildiği bilinmektedir.

İstanbul, Ankara gibi büyük, kalabalık şehirlerde “en iyi dermatolog” olarak kabul edilen pek çok isim ve klinikle karşılaşmak mümkündür. Pek çok tedavi yöntemini başarıyla uygulayan ve deneyimli bir hekim olan Uzman Dermatolog Melek Nagehan Saniç kliniğine başvurarak pek çok hastalık ve sorun için profesyonel destek alabilir, ayrıca çeşitli güzellik ve cilt bakımı hizmetlerini de gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.