Akne İzi Tedavisi

Akne izi tedavisi, bu izler nedeniyle yaşantısı olumsuz etkilenen pek çok kişinin araştırma konusudur. Sivilce olarak da bilinen akneler genellikle belli bir sürede kaybolurken, aknelerin iyileşmesi sırasında oluşan izler kendiliğinden ve kolayca geçmemektedir.

Akne izi tedavisi, oldukça dikkatli yapılmalıdır. Skar adı verilen izlerin nedeni, genellikle cildin onarım için salgıladığı maddelerin oluşturduğu pürüz ve hasarlardır. Yanlış müdahaleler, kontrolsüz kullanılan kimyasal ürünler izlerin daha kalıcı hâle gelmesine neden olabilir. Örneğin kimyasal peeling sonrası gerekli talimatlara uyulmadığında, bölgede iyileşmesi çok daha zor olan güneş lekeleri oluşabilir.

Akne İzlerinden Kurtulmak

Akne oldukça yaygın bir cilt problemidir ve genellikle cildin üst katmanındaki küçük iltihaplı şişliklerle karakterizedir. Cildin fazla sebum üretmesi, kıl köklerinin veya cilt altındaki yağ bezlerinin tıkanması ya da bu dokuda bir enfeksiyon oluşması nedeniyle ortaya çıkabilirler. Ayrıca hormonal ya da psikolojik nedenler, kullanılan ilaçlar, kronik rahatsızlıklar sivilceye neden olabilir.

Yüzdeki akne izleri için bu izlerin durumuna, ne kadar süredir var olduğuna, izin olduğu cilt bölgesinin özelliklerine vs. çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Ancak bu yöntemler yanlış uygulandığında daha büyük izlere ya da bölgede başka problemlere neden olabilir. Bu nedenle sivilce izleri tedavi edilirken bir uzmandan yardım alınması önemlidir.

Akne izleri tedavi edilirken pek çok farklı yöntemden faydalanılabilir.

Akne İzi Tedavisi

Medikal cilt bakımı

Hydrafacial uygulaması

Dermapen ve altın iğne uygulamaları

Fraksiyonel lazer yöntemi 

Medikal cilt bakımı: bu uygulama çeşitli yöntemlerle yapılabilir. Cildin üst yüzeyinin temizlenmesi, ölü deriden arındırılması, bazen cildin soyularak cilt altındaki yeni, lekesiz dokunun ortaya çıkarılması bu uygulamanın parçasıdır.

Hydrafacial uygulaması: Hyalüronik asit yardımıyla neme doyan ve temizlenen, antioksidan ve peptitler sayesinde yeni doku üretim hızı artan cilt, kısa sürede lekelerden arınabilir.

Dermapen ve altın iğne: İki uygulama da cildin kolajen ve elastin üretimini artırmak prensibine dayalıdır. Cilt altına uygulanan çeşitli maddelerle ve cildin yüzeyinde mikroskopik travmalar yaratılmasıyla uygulanmaktadır. İğnenin boyutu ve uygulamada kullanılan maddelerin farklılığıyla birbirinden ayrılır.

Fraksiyonel lazer uygulaması: Günümüz teknolojisinin ulaştığı noktada, enerji dalgaları yardımıyla cildin yenilenmesi ve izlerin kaybolması sağlanabilir. Özellikle koyu renkli, eski aknelerden kalma izlerin iyileşmesinde lazer tedavisi etkili bir yöntemdir.

Akne İzi Tedavisi

Akne İzi Tedavisi Fiyatları

Akne skarları vücudun pek çok bölgesinde bulunabilir. Bu izler; sivilce çukurları, koyu renkli bölge, kabarık ve pürüzlü noktalar gibi pek çok farklı şekilde görülebilir. Ayrıca izlerin bulunduğu bölge ve oluştuğu tarih de tedavi süresi ve yöntemini etkileyen faktörlerdendir.

Akne izi tedavisi uygulanmadan önce, yöntem belirlenmesi için detaylı bir muayene gerekir. Cilt yapısı ve mevcut izlerin genel durumu göz önüne alınarak uygun şekilde akne tedavisi uygulanır. Tedavi çeşitli yöntemlerle ve seans sayılarında yapıldığından, kesin bir fiyat belirlenmesi muayeneden önce mümkün değildir.

Uygun klinik ortamında, uzman bir dermatolog eşliğinde yapılacak akne izi tedavilerinin başarı şansı oldukça yüksektir. Uzman Doktor Melek Nagehan Saniç kliniğinde, güvenle akne izlerinden kurtulabilirsiniz. Akne izlerinden kurtulmak, diğer tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyatlara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü