Ankara'da Cilt Doktoru Melek Nagehan Saniç'ten, Ücretsiz Cilt Analizi ve Sağlığınızı Kontrol Ettirmek İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Tüm cilt sorunları için tedavi uygulayan Uzman Dr. M. Nagehan Saniç ile cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz.

Hemen Randevu Al

Ads İletişim Formu
ankara'da özel dermatolog, cildiye doktoru randevu

Uzman Dermatolog Müdahalesi ile Cilt Sorunlarınızla Vedalaşın

Dermatoloji alanında uzmanlaşan sağlık profesyoneli hekimler, dermatologlardır. Cilt sorunlarınızdan kurtulmayı veya daha estetik bir cilt elde etmek için uzman bir dermatoloğa başvurabilir, hayalinizdeki cilde kavuşabilirsiniz.

Modern tıbbın sunduğu olanaklardan ve güncel tekniklerden yararlanmak, cilt sağlığınız açısından en iyi tercihtir, Ankara Çankaya’da dermatoloji uzmanı olarak hizmet veren Dr. Melek Nagehan Saniç; alanının pek çok dalında tanı ve tedavi uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Doğru atılan ilk adım, tedavide başarının anahtarıdır. Sayfamızda yer alan formu doldurarak cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz. Bize istediğiniz her konu için başvurabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Cilt Sorunları Yaşam Kalitenizi Düşürmesin

Cilt problemlerinin neredeyse tümünde ortak olan nokta; hayat kalitesini düşürmesi ve estetik görünüme zarar vermesidir. Örneğin sık rastlanan bir problem olan ve akne olarak da bilinen sivilceler, bölgesel bir iltihaplanmanın göstergesidir ve can sıkıcı olabilmektedir.

Birkaç farklı çeşidi olan egzamalar, ciltte hoş görünmeyen kaşıntılı sorunlara yol açabilir.

Cilt kanseri, genetik yatkınlık veya zararlı güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak gibi pek çok faktöre bağlı olarak gelişebilir. Ciltte meydana gelen değişimleri takip etmek ve şüpheli durumlarda en yakın cildiye doktoruna müracaat etmek gerekmektedir.

Saç dökülmesi de en iyi dermatologların araştırılmasına neden olabilen bir problemdir. Büyük ölçüde genetik yatkınlıktan etkilenir. Ancak bazen çeşitli vitamin ve minerallerin eksikliğinden kaynaklanan dökülmeler de ciddi sorunlar yaratabilir.

Saydığımız tüm bu hastalıklar/sorunlar, zamanında ve etkin bir tedavi planlamasıyla ortadan kaldırılabilir. Cildinizi, ihtiyaç duyduğu tedaviden uzak tutmayın! Sorunlar daha fazla ilerlemeden Ankara en iyi dermatologlarından olan Uzm. Dr. Melek Nagehan Saniç’ten randevu alın, yeni ve daha kaliteli bir hayata adımınızı atın.

Dermatolog Randevusu ile Hangi Hastalıklardan Kurtulabilirim?

Tüm deri ve saç problemleri için bir dermatolog ya da diğer adıyla cilt hastalıkları doktoru ile görüşmek gereklidir. Dermatoloji doktorları, saç derisi problemlerinden sedef, vitiligo gibi hastalıklara, alerji tespit ve tedavisine dek pek çok alanda uzman hekimlerdir.

Yalnızca deri değil, mukoza tabakasındaki hastalıklar için de en yakın cildiye doktoru ile görüşmek gerekir. Örneğin ağız içinde, yanak mukozasında veya dilde meydana gelen hastalıklar ile dermatologlar ilgilenir. Bu hastalıklar ve sorunlardan bazıları şunlardır;

 • Akne (sivilce)
 • Egzama
 • Atopik ve seboreik dermatit
 • Cilt benleri
 • Cilt kanseri
 • Kurdeşen (ürtiker)
 • Siğil
 • Tırnak hastalıkları
 • Sedef hastalığı (psoriasis)
 • Gül hastalığı (rozasea)
 • Saç dökülmesi
 • Vitiligo

Eğer bu hastalık veya sorunlarla ilgili semptomlarınız ya da önceden alınmış bir teşhisiniz varsa Ankara’da dermatolog olarak hizmet veren Melek Nagehan Saniç’e başvurabilirsiniz.

Bize istediğiniz her konu için başvurabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Sayfamızda yer alan formu doldurarak cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz.

Cilt Bakımı

Sağlıkla ışıldayan güzel bir cilt için çeşitli bakımlar yapılması gereklidir. Çevresel ve fiziksel faktörlerden oldukça kolay etkilenen cildimiz yalnızca genel sağlığımızda değil, sosyal hayatımızda da önemli yer kaplamaktadır.

Cilt bakımı her ne kadar basit görünse de oldukça fazla detaya sahiptir. Yanlış uygulamalar cildin var olan güzellik ve ışıltısını da elimizden alabilir ve hatta başka sorunlar, leke gibi istenmeyen pek çok semptom ortaya çıkabilir. En iyi dermatoloji doktoru aracılığıyla yapılacak profesyonel bakım ise güzellik ve gençliğin, kişinin hayal ettiği görüntünün anahtarı olabilir.

Cildinizin temiz ve sağlıklı olması için gerekli pek çok işlem için bir dermatoloğa başvurabilirsiniz. Dermatolog tarafından uygulanacak mezoterapi gibi gençleştirici işlemlerle daha genç ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Leke Tedavisi

Cildin renk pigmenti olan melanin, çeşitli nedenlerle cildin belli bölgelerinde toplanabilir. Bu da cilt lekelerinin oluşmasına neden olur. Bu lekeler doğuştan gelebildiği gibi, yaş, güneş maruziyeti, kullanılan ilaç veya kremler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Genel olarak tıbbi bir sorun teşkil etmese de estetik açıdan kişiyi rahatsız eden lekeler için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

Lekenin boyutu, oluşma nedeni, kişinin cilt yapısı ve genel sağlık durumuna bağlı pek çok leke tedavisi mevcuttur.

Deri Hastalıkları

Cildimiz, tüm bedenimizi kaplayan, bizi dış etkilerden koruyan organımızdır. Cilt dokusundaki tüm değişiklikler, kaşıntılar, kızarıklıklar farklı hastalıkların göstergesi olabilir. Bunun yanı sıra başlı başına cildi etkileyen çeşitli hastalıklar da mevcuttur.

Deri hastalıkları kişinin dış görünümünü, sosyal hayatını büyük ölçüde etkiler. Ayrıca bu hastalıklar nedeniyle yaşanabilecek kaşıntı, döküntü, ağrı gibi semptomlar da hasta için oldukça yorucu olmaktadır. Eğer kişide;

 • Egzama
 • Atopik ve seboreik dermatit
 • Kurdeşen (ürtiker)
 • Sedef hastalığı (psoriasis)
 • Gül hastalığı (rozasea)
 • Vitiligo gibi rahatsızlıklar varsa,

bir dermatoloğun gözetiminde tedavi ve takip edilmesi şarttır. Henüz bir hastalıkla ilgili teşhis bulunmuyorsa da;

 • Geçmeyen kaşıntı,
 • Kızarıklık,
 • Cilt yüzeyinde pullanma, pütürlenme,
 • Deri altında ya da yüzeyinde geçmeyen sivilce gibi şikayetlerde hastanın bir dermatolog tarafından muayene edilmesi gereklidir.

Bize istediğiniz her konu için başvurabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Sayfamızda yer alan formu doldurarak cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz.

Cildiye Önerisi

Özel cildiye doktoru araştırılırken başvurulacak hekimin deneyimi, uzmanlık alanı, daha önceki çalışmaları önemli bir referanstır. Tanı ve tedavinin yapılacağı kliniğin teknik imkanları da Ankara’da dermatolog önerisi isteyen bir hasta için önemli bir kriterdir.

Cildiye doktoru arayanlar, şikâyet ve fiziksel durumlarına göre, alanda deneyimli bir hekimle görüşme sağlamalıdır. Bu nedenle, Ankara’da dermatolog tavsiyesi isteyen kişilerin doktor seçerken tüm detayları karşı tarafa iletmesi önemlidir. Deneyimli, teknik donanım ve imkanlar açısından yenilikleri yakından takip eden Uzman Doktor Melek Nagehan Saniç’e dermatoloji alanındaki pek çok hastalık ve sorununuz için güvenle danışabilirsiniz. Eğer Çankaya’da dermatolog arayışındaysanız, randevu ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Pediatrik (Çocuk) Cildiye

Çocuklarda görülen cilt hastalıkları farklılık gösterebilmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde karşılaşılan aynı hastalıklar da yetişkinlerdeki belirtiler ve tedavi yollarıyla çocuklardaki farklılık gösterebilmektedir. Pediatrik dermatolog, diğer adıyla çocuk dermatologları da bu farklılıklara uygun yaklaşımda bulunabilecek deneyim ve donanıma sahip hekimlerdir.

Vücudunda döküntü, kaşıntı, vb. durumlar tespit ettiğiniz çocuğunuz ya da bebeğiniz cildiye doktoru tarafından kontrol edilmelidir. Böyle bir ihtiyaç oluştuğunda gönül rahatlığıyla Melek Nagehan Saniç’e ulaşabilirsiniz. Çocuğunuzun cilt sağlığı, Melek Nagehan Saniç kliniğiyle emin ellerde.