Akne Tedavisinde

Doğru Atılan İlk Adım, Tedavide Başarının Anahtarıdır.

Akne tedavisi ile cildinizdeki sivilce ve lekelerle başa çıkın.  Uzm. Dr. Melek Nagehan Saniç, size özel bir tedavi planı oluşturmak için burada. Daha sağlıklı bir cilt için ilk adımı atın. Ücretsiz danışmanlık için hemen formu doldurunuz.

Hemen Randevu Al

Ads İletişim Formu
Akne Tedavisi

Sivilce Probleminden Kurtulmak Sandığınızdan Daha Kolay

Akne, sivilcelerle kendisini gösteren bir cilt problemidir. Sebum adı verilen cilt altı yağ tabakalarının gereğinden fazla yağ üretmesi, tıkanması, enfekte olması gibi nedenlerle oluşur. Ergenlik, menstrüasyon gibi hormonal dengenin değiştiği dönemlerde ya da stres ve uykusuzluk gibi sorunlarla beraber daha sık ortaya çıkabilir.

Sivilcelerden kurtulmak için pek çok yol denediğiniz halde çözüme ulaşamadıysanız, uzman bir doktorun müdahalesine ihtiyacınız var demektir. Sivilceler ve yanlış uygulamalar nedeniyle oluşan sivilce izleri kâbusunuz olmasın. Uzman Dermatolog Melek Nagehan Saniç ile kolay, etkili çözümlere ulaşmak ve sivilcelerden tamamen kurtulmak mümkün.

Sivilceler Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar

Sivilcelerinizden şikayetçiyseniz, onlardan kurtulmak için pek çok şey deneyip başarılı olamadıysanız, sivilcelere bir de bu tarafından bakmalısınız.

 • Sivilceler enfeksiyon kaynaklı olabilir, onları sıkarak yok etmek çözüm değildir. Tersine bu işlemler sivilcelerin yayılmasına ve enfeksiyonlu bölgenin büyümesine neden olabilir. Bu nedenle sivilcelerin içinin boşaltılması gerekiyorsa, bunun bir doktor tarafından yapılmasında büyük fayda var. Yanlış uygulamalar sonucunda, çoğunlukla daha zahmetli olan sivilce lekesi tedavisi
 • Cilt bakımı sivilce tedavisi için genellikle yeterli gelmez. Her ne kadar cildin iyi temizlenmemesi sivilce nedenlerinden olsa da eğer bir akne şikâyeti varsa bunu sert cilt bakımı ürünleri uygulayarak tedavi etmek genellikle mümkün değildir.
 • Sivilceler başka bir hastalığın belirtisi olabilir. Vücudun farklı yerlerinde çıkan farklı belirtilere sahip sivilceler, çeşitli hastalıklar için bedenin verdiği tepki olabilir. Bu nedenle sivilcelerin önemsenmesi gerekir.
 • Akneler yalnızca yüzeysel bir cilt problemi değildir. Sivilce ve akne tedavisi için bazen kompleks bir uygulama gerekir. Ancak bu oluşumun ciddiyeti ve tedavi uygulaması ya da önerileri için mutlaka doktora danışmak gerekir.

Bize istediğiniz her konu için başvurabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Sayfamızda yer alan formu doldurarak cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz.

Leke Tedavisi

Cildin renk pigmenti olan melanin, çeşitli nedenlerle cildin belli bölgelerinde toplanabilir. Bu da cilt lekelerinin oluşmasına neden olur. Bu lekeler doğuştan gelebildiği gibi, yaş, güneş maruziyeti, kullanılan ilaç veya kremler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Genel olarak tıbbi bir sorun teşkil etmese de estetik açıdan kişiyi rahatsız eden lekeler için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

Lekenin boyutu, oluşma nedeni, kişinin cilt yapısı ve genel sağlık durumuna bağlı pek çok leke tedavisi mevcuttur. Bunlardan en sık kullanılanlar;

 • Mezoterapi
 • Kimyasal peeling
 • Leke açıcı kremler
 • Kriyoterapi
 • Lazer uygulamaları ile leke tedavisidir.

Hangi Sivilceler Tedavi Edilmelidir?

Birkaç gün içinde iyileşen, yayılım ya da ağrı oluşturmamış sivilceler için genellikle tedaviye gerek yoktur. Bu sivilceler çoğunlukla cildin üst yüzeyindeki basit bir sorunun semptomu olarak ortaya çıkar. Ancak;

 • Uzun süredir geçmeyen,
 • Sıklıkla tekrar eden,
 • Geniş yayılım göstermiş,
 • Ağrılı ya da kendi kendine kanayan,
 • Kişinin fiziksel görünümünden rahatsızlık duymasına neden olan sivilcelerin, bir dermatoloji uzmanı tarafından muayene edilmesi gereklidir.

Bilinçsiz uygulamalar kalıcı izlere, sivilcenin genişlemesine, cildin başka semptomlar göstermesine neden olabilir. Akne tedavisi Ankara bölgesinde profesyonel hekimlerce uygulanabilmektedir. Ankara’da sivilce tedavisi ve muayenesi için, alanında uzman ve deneyimli dermatolog Uzman Doktor Melek Nagehan Saniç’e başvurabilirsiniz.

Sivilce (Akne) Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Akne ve sivilce, farklı nedenlerle ve farklı şekillerde oluşabilir. Bu nedenle her bir tedavi planının hasta muayene edilerek ve sivilce yapısı incelenerek, sebep-sonuç ilişkisi tespit edilip profesyonel kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Günümüzde, evde ya da klinik ortamında uygulanan çeşitli sivilce tedavisi yolları mevcuttur.

Bölgesel olarak kullanılır. Gözenek ve cilt yüzeyindeki bakterilere öldürerek, bakteri kaynaklı sivilcelerin tedavi edilmesini sağlar.

Eğer iltihaplanma genelse oral yolla, bölgeselse topikal kremler aracılığıyla uygulanır. Tedavi için sivilcelerin incelenmesi ve nedeninin doğru tespiti önemlidir.

Retinoidler, A vitamini türevi olan, cildin hücre yenilenmesini destekleyen ve başka cilt bakımı uygulamalarında da kullanılan ilaçlardır. Yeni sivilce gelişimi önleyebilir ve mevcut sivilcelerin küçülmesini, yok olmasını sağlayabilir.

Drenaj ile sivilcenin içindeki iltihap alınabilir. Bu sayede oluşan şişlik ve ağrı ortadan kalkar. Yalnızca büyük sivilcelerde uygulanan cerrahi bir tedavi yöntemidir.

Işın tedavisi olarak da bilinen bu yöntem, uzun süre geçmeyen sivilcelerde uygulanır. Öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Yalnızca alanında uzman hekimler tarafından ve kliniklerde uygulanabilir.

Hem uzun süre iyileşmeyen sivilceler hem de sivilce izlerinin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Bize istediğiniz her konu için başvurabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Sayfamızda yer alan formu doldurarak cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz.

Lazerle Akne Tedavisi

Lazerle akne tedavisi, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Kalıcı olarak aknelerinden kurtulmak isteyen kişiler, lazer yöntemine başvurabilir. Ancak sivilce lazer tedavisi yapılabilmesi için mevcut sorunun bu işlemle çözülmeye uygun olması gerekir. Buna da ancak uzman bir dermatolog karar verebilir.

Sivilce için lazer tedavisi uygulanırken, lazer ışınlarından faydalanılır. Derinin belli bir miktar altına nüfuz edebilen lazer ışınları ile sivilcelerin deri altındaki kısımları tahrip edilir. Akneli cilt tedavisi için lazer uygulamaları oldukça verimlidir. Gerekli seanslar tamamlandığında, kişi de işlem sonrası bakımda dikkat etmesi gereken hususlara özen gösterdiğinde, lazer akne tedavisi için oldukça uygun bir yöntemdir. Ayrıca sivilce izleri lazer tedavisi ile yok edilebilir.

Sivilce İzlerine Kesin Çözüm

Sivilce izleri de en az sivilceler kadar can sıkıcıdır. Bir sivilce iyileştikten sonra, bölgede kalan koyu ya da kırmızı izler, yer yer çopurlar kişinin özgüvenini olumsuz etkileyebilir, sosyal hayatına ket vurabilir. Sivilce izlerine kesin çözüm isteniyorsa, söz konusu uygulamalar yeterli tetkikler doğrultusunda kişiye özgü olmalıdır. Sivilceli ve akneli cilt tedavisi gibi sivilce izi tedavisi de medikal yöntemlerle, bir uzman hekim eşliğinde yapılmalıdır.

Medikal cilt bakımı, cildin üst yüzeyini temizlemek, ölü deriden arındırmak ve ciltteki pürüzleri yok etmek için yapılabilmektedir.

Dermapen ve altın iğne uygulamaları ile cildin yenilenme hızı arttırılabilir. Ayrıca işlem sırasında cildin alt katmanlarına iletilen peptit ve antioksidanlar, cilt yapılanmasının güçlü olmasını sağlar. Böylelikle derin izler ve sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün olur.

Ayrıca hydrafacial uygulaması da sivilce izlerini yok etmekte başarılı bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Bu yöntemde neme doymuş ve yenilenme hızı artmış bir cilt amaçlanır.

Fraksiyonel lazer uygulamasında lazer ışınlarının derinin altına inmesiyle, cilt yüzeyindeki koyu leke, pürüz gibi izlerin ortadan kalkması sağlanır. Akne ve sivilce izi tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Lazer ile ya da cildinize uygun diğer yöntemlerle lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız, en etkili sivilce izi tedavileri için deneyim ve uzmanlığıyla Melek Nagehan Saniç kliniğine başvurabilirsiniz. Uzman Dermatolog Melek Nagehan Saniç, Ankara’da en iyi akne doktorlarından biri olarak hizmet vermektedir.

Bize istediğiniz her konu için başvurabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Sayfamızda yer alan formu doldurarak cilt sağlığınız için ilk adımı atabilirsiniz.

Akne / Sivilce İzi Tedavisi Fiyatları

Akne ve sivilce izlerinden kurtulmanın pek çok yolu vardır. Bu yöntemler izlerin konumuna, ne kadar süre önce oluştuğuna, büyüklüğüne bağlı olarak farklılaşır. Ayrıca mevcut izlerden kalıcı şekilde kurtulmak ve yeni sivilcelerin oluşumunun önlenmesi, detaylı muayene ile belirlenen prosedürler sayesinde mümkün olur.

Akne izi tedavisi fiyatları bu nedenle değişkenlik gösterir. Hangi uygulamanın, kaç seans yapılacağı ya da hangi ilaçların tedavi için kullanılacağı, uzman bir hekim ile kararlaştırılmalıdır. Tüm sürecin yönetimi, deneyimli bir uzmanla ilerlemelidir, aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Akne ve sivilce izi tedavi fiyatları, işlemlere göre değişiklik gösterir. Siz de, kendinize uygun yöntemle sivilce izlerinden kurtulmak için Uzman Doktor Melek Nagehan Saniç kliniğine başvurabilirsiniz. Fiyatları öğrenmek ve detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.